Правила проведення торгів в Україні


Тендер являє собою обов’язкову основ, що складається з державних закупівель. Знаходяться вони в державному секторі. Якщо врахувати всі діючі закони, то необхідно знати, що безліч державних підприємств проводить торги для покупки послуг і різних товарів. Це необхідно для того, щоб всі функції виконувалися в оптимальному режимі. Компанії відкривають перед собою широку перспективу. Вони можуть брати участь в тендерах і включати в систему закупівель нові державні замовлення. Але, щоб вийшов гарний результат, треба вникнути в суть проведення тендера в країні. Розберіть детально кожен етап.

Різновиди тендерів та відмінності між ними

Державні тендери можна поділити на два важливі критерії:

  • за типами предмета, тобто по закупкам;
  • а також в залежності від рівня вартості. 

У надпогових типів все по-іншому. Тут ціни завищені. Товари повинні бути придбані на суму більш ніж 200 000 грн, а роботи повинні бути вище 1,5 мільйонів грн.

Безліч державних торгів на Україні відносяться до другого типу. Тендери проводяться згідно з регламентом з номером ЗУ 922 «Про правила державних закупівель».

Початок торгів

Першим етапом проведення конкурсу з боку клієнта – подати оголошення про торги державного типу. Публікуються оголошення зазвичай на електронних майданчиках, в системі автоматизованого типу Прозоро. У ньому міститься інформація про людей, які будуть учасниками тендеру, перелік важливих документів, які запитують у обох сторін.

В оголошення входить:

  1. В першу чергу це умови товару чи послузі. Наприклад, що володіють технічної, кількісної або якісної характеристики.
  2. Вимоги до кожного учасника, зареєстрованому в програмі, який бере участь в тендері.
  3. Критерії та методи оцінки різного роду пропозицій.

Якщо підприємець вирішив брати участь у тендері, потрібно буде відправити заповнену заявку на участь. Спочатку потрібно буде пройти етап електронної реєстрації, після цього вже займатися пошуком торгів. Після вибору відповідного варіанту потрібно буде вивчити всі вимоги тендера. Необхідно буде зібрати всі документи, які перераховані в системі до певного терміну. Пропозиції та питання потрібно задавати через майданчик автоматизованої системи 

Перед заявкою запитайте у замовника, що необхідно підготувати з документів. Тільки необхідно врахувати, що ця опція доступна лише до кінця відправки заявки в тендер. Точніше до закінчення 10 днів. Після того як термін пройде, змінювати нічого не можна буде. Замовник же в свою чергу повинен відповісти всім учасникам протягом 3-х днів.

В ході спілкування він має право змінити умови, які прописані в документах. Якщо таке відбувається подача заявок, розтягується ще на кілька днів, приблизно тиждень. Всі повідомлення про найменші зміни в тендері приходять на особисту пошту учаснику або в особистий кабінет. Кожен з людей може спокійно ознайомитися з ними і виправити помилки. На все це дається досить багато часу.

Далі учасники можуть зайнятися оновленням програми або ж прибрати заявку і відкликати пропозицію. Щоб коректно провести закупівлю потрібно, щоб зібралося певну кількість учасників, які будуть подавати відповідні документи. До порогові торги включають одну особу, надпороговий тип, двох осіб. Якщо умови не будуть дотримані закупівля скасовується на автоматичному рівні. Аукціон з’явиться тільки за умови, якщо в тендері не береться досить людей, для його проведення.

Хід торгів

Просмотреть запись

У цей момент програма «відкриває» виставлену суму. Її пропонують учасники тендера. Ціни проходять систему сортування по зменшенню  у системі. Торги будуть проводитися в три етапи. На кожному етапі один з учасників буде знижувати ціну пропозиції. На новому етапі стартуватиме ціна з останнього рівня.

Строгих вимог до зменшення ціни не існує. Найголовніше дотримуватися правил. Кожне зниження повинно перевищувати мінімальні кроки на аукціоні. Все зазначено в умовах тендера. Про земельні аукціони ви можете прочитати на сайті https://sale.uub.com.ua/news/torgy-zemleyu-na-majdanchykah-prozorro-prodazhi

Підсумки торгів

Після того як проходить третій етап, система розкриває всі пропозиції, вони стають публічними. Кожен з учасників може ознайомитися з цінами і необхідними документами, які будуть підтверджувати кваліфікаційну категорію виконавця. І тоді на основі даних виконавець буде давати точну оцінку пропозицій.

Найважливіший критерій, це вигода економічного характеру. На самому початку необхідно розглянути заявку з мінімальною ціною. Замовнику дають певну кількість часу на вивчення заявки. Від 5 до 14 днів. У деяких випадках може знадобитися більше часу.

Якщо у одного з кандидатів всі умови торгів дотримані, замовник може зробити його переможцем. Додаткові фактори, такі як допустима форма оплати або умови договору і обслуговування багато в чому впливають на оцінку заявки.

Related Post

TRX и экологическая устойчивость: правда ли это более энергоэффективно?TRX и экологическая устойчивость: правда ли это более энергоэффективно?

Зелёные технологии за последние годы стали не просто модной тенденцией, но и насущной необходимостью для сохранения нашей планеты для будущих поколений. В этой борьбе за экологическое будущее не остаются в

Продающий лендинг пейдж — основные принципы создания лендинговПродающий лендинг пейдж — основные принципы создания лендингов

Landing page — это продающая страница ресурса, которая обладает высокой конверсионной способностью превращать обычных посетителей в постоянных покупателей.