Використання електронних майданчиків для участі в торгах – це звичайне явище і з цим доводиться зіштовхнутися всім державним установам. Це також може стосуватися фізичних осіб та приватних компаній, але якщо вони не використовують бюджетне фінансування, то для них участь в торгах через ПроЗорро не є обов’язковою до виконання вимогою.
Вибір одного з діючих електронних майданчиків – це ще один важливий крок для кожного учасника. Навіть розуміючи, що шукати такі сервіси потрібно на сайті ПроЗорро, не всім вдається легко знайти сервіс, який відповідає всім вимогам та яким справді зручно та приємно користуватися.
Щоб відразу переглянути всі актуальні оголошення з торгами, в яких можна взяти участь, скориставшись електронним майданчиком, буде достатньо перейти за посиланням https://sale.ueex.com.ua/news/zemelqni-torgy-aukciony-de-ta-yak-prohodytymutq. Далі, задавши відповідні параметри в фільтрах, можна швидко знайти цікаві для себе лоти.
Говорячи про те, якими повинні бути самі електронні майданчики, до них також висувається широкий список вимог, а саме:
- Електронний документообіг – мова йде про те, що платформа повинна запропонувати зручну систему для того, щоб обмінюватись документами. Це також стосується і можливості використання цифрового підпису;
- Програмно-апаратне забезпечення – це справді важливо, тому що від цього напряму залежить те, наскільки швидко буде працювати сам сайт та чи буде якісним його зв’язок з платформою ПроЗорро;
- Безпечні канали зв’язку – дана умова повинна гарантувати можливість обміну інформацією з центральною базою в ПроЗорро без будь-яких ризиків втрати конфіденційності. Більш того, це також повинно відповідати регламенту самого електронного майданчика;
- Можливість безпечного використання електронного цифрового підпису – така можливість доступна не на всіх електронних майданчиках, що є досить серйозним недоліком. Наразі, саме цифровий підпис можна вважати найбільш зручною та зрозумілою інновацією, що дозволяє швидко та зручно укладати угоди між сторонами.
Це лише декілька важливих вимог, які мають велике значення та обов’язково беруться до уваги. Варто розуміти, що може бути велика кількість інших критеріїв, яким повинні відповідати сучасні електронні майданчики.
Якщо говорити про найбільш популярні та надійні ресурси, то одним з них є ТБ “українська енергетична біржа”. Це справді зручний та функціональний ресурс, що дає користувачам широкий набір функцій, якими вони можуть скористатися в будь-який момент.
Якщо ж ви бажаєте розглядати якісь інші акредитовані майданчики, то варто брати до уваги такі моменти, як:
- Зручність;
- Репутація;
- Функціонал;
- Швидкість оновлення інформації;
- Активність технічної підтримки.
Орієнтуючись на ці критерії, можна обрати серед великого переліку майданчиків той ресурс, яким вам дійсно буде простіше та приємніше користуватися.
Як отримати відповідь від служби підтримки на електронному майданчику в ПроЗорро
Не всім вдається швидко розібратися в усіх моментах, що мають відношення до проведення торгів, тендерів та аукціонів. Часто, користувачі задаються питаннями, на які бажають отримати швидку відповідь.
Використовуючи акредитований майданчик, найпростішим способом для отримання відповіді є звернення до технічної підтримки.
Наразі, всі сучасні майданчики пропонують своїм користувачам відразу декілька варіантів, як можна вийти з ними на зв’язок, це:
- Контактний номер – в такому форматі користувач спілкується з оператором за допомогою мобільного телефону, що дозволяє йому вирішувати проблемну ситуацію в режимі реального часу;
- Електронна адреса – в цьому форматі важливо максимально детально описати проблему або ж питання та надіслати його за вказаним на сайті адресом. Далі, залишається лише дочекатися відповіді;
- Онлайн-чат – він доступний не на всіх майданчиках, але деякі платформи дають можливість скористатися цим інструментом. Він дає можливість в режимі реального часу спілкуватися операторами, але робити це саме в текстовому форматі.
Звичайному користувачеві залишається лише обрати серед цих варіантів найбільш зручний та простий.
Допорогові закупівлі в ПроЗорро
Державні закупівлі можна поділити на дві категорії, вони можуть бути допороговими та надпороговими.
В першому випадку, такими можна назвати ті закупівлі, сума яких не перевищує 200 тисяч гривень. Винятком є виконання робіт і тут кінцева планка – це 1.5 мільйонів гривень.
До надпорогових закупівель можна віднести всі інші лоти, вартість яких перевищує раніше зазначені показники.
Що стосується самої процедури, то вона вважається значно простішою, тому що вимоги до учасників є значно нижчими.